------- auto & moto -------

Květen 2015: Po roce na závodním okruhu.

Je to skoro týden co jsem byl v tomto roce poprvé po dlouhé zimní pauze na okruhu  a jelikož jsem neměl v hlavě žádné téma úvodníku na měsíc květen, rozhodl jsem se napsat pár vět o tom jaké to bylo sedět po několika měsících opět v sedle motocyklu.

Něž člověk na okruh odjede, čeká ho nejméně dvouhodinové balení motorek a všech věcí okolo. Tady musím hned zmínit jednu radu nad zlato. Mějte seznam věcí, které si berete. Není nic horšího, než přijet na okruh a zapomenout například kombinézu. ANO, i to se stává. Potom lítáte po celém depu a hledáte nějaké kámarády s nadějí, že právě oni budou mít nějakou kombinézu navíc. Pokud jedete poprvé v sezoně jezdit a máte koupenou novou věc, vemte i tu starou. Nemyslím tím motorku, protože tahat starou i novou je trošku náročnější, ale pokud si koupíte novou kombinézu, rukavice, boty, přilbu nebo něco dalšího, je lepší si vzít sebou i tu již opotřebenou věc. Protože to co Vám sedí v krámě na kebuli, nemusí být dobré při jízdě na okruhu. Což byl můj případ. Už při projíždění depa do přilby nepříjemně foukalo v oblasti levého oka a při rychlosti přes dvěstě to nebylo zrovna příjemné. Okamžitě jsem zamířil do depa a nadával jak ta super přilba stojí za kravské, víte co. Nepomáhalo absolutně nic, zalepil jsem všechny díry odvětrávání, dokonce jsem použil americkou pásku na oblepení plexi a nic z toho. Na dráze jsem byl všeho všudy několik kol, při kterých jsem lamentoval nad né příliš povedenou volbou přilby a následnou možností jak zabránit foukání a jízdu si trochu užít. Protože o tom to je, užívat si jízdu na motorce a je jedno jestli zrovna na okruhu nebo oblíbené okrsce. Takže ze dne, na který jsem se tak těšil, žádné zlepšení časů nepramenilo, jen hodně dobré ponaučení pro příště.

09.05.2015 10:30/ Úvodník

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!