Driftování na ledové dráze!">
------- auto & moto -------

Únor 2015Driftování na ledové dráze!

 

Učil jsem se driftovat na poli, kde v létě místní okopávají brambory. Byla to dobrá zkušenost a investice do zdokonalení řidičských dovedností? To ukáže čas, ale jedno je jisté. Dva dny ježdění z vás driftovácí mašinu neudělají, ale tyhle dva rychle ubíhající, za volantem strávené dny se skvělou partou lidí kolem stojí zažít. V prvé řadě jde o to zkusit  si své auto na a hlavně za hranicí přilnavosti a trochu se u toho pobavit. 

Ovládat vůz v situaci, kdy dojde ke smyku na mokré vozovce a v provozu nelze během dvou dnů. Ke zvládnutí takové situace je potřeba trénink ať již na zamrzlé dráze pod vedením zkušených instruktorů, nebo ve výcvikovém středisku na specialním, kluzkém povrchu. A to několikrát za rok a né pouze jednou za život. Ovšem ani to nemusí být zaručený recept jak z nenadálé situace vybruslit se ctí. 

Pokud by mělo ke smyku dojít, což víceméně nelze předvídat, ve vetšině případů tomu zabrání všemožné elektronické hračičky, které jsou dnes již ve všech vyrobených automobilech standardem. Je nutné říci, že nejsou všemocné. Spoléhat, že vyřeší problém za vás, je dost hloupé. 

Absolvování tohoto kurzu má několik pozitiv, sžijete se s autem, naučíte se ho ovládat, uvědomíte si kde jsou hranice auta a hranice vašeho řidičského umění a možná si taky uvědomíte, že rychlá jízda na mokrém, namrzlém či zasněženém úseku silnice může vést k situaci, která nemusí být lehce zvládnutelná.

Proto vřele doporučuji takový kurz absolvovat :)

01.02.2015 09:57/ Úvodník

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!