------- auto & moto -------

Dubai - město z pouště.

Říkáte si, co má společného město ve Spojených arabských emirátech s webem o autech? Mnoho. Například místní policie má ve svém vozovém parku neskutečně zajímavá vozidla, na cestách potkáte takové množství skvostných aut, jako snad nikde jinde na světě. Šejkové a velmi bohatí lidé, kterých je v Dubaji (respektive ve Spojených arabských emirátech) mnoho, si prostě koupí to nejlepší co dnešní automobilová produkce nabízí. 

Dubajská policie má tedy v kádru Bugati Veyron, Ferrari FF, Lamborghini Aventador, Bentley Continental GT, Nissan GT-R, McLaren MP4-12C, Aston Martin One-77, Mercedes-Benz SLS, Lexus RC F nebo Chevrolet Camaro SS. Což si myslím, zní velmi slušně. Na propagační video se můžete podívat pod článkem. 

Kdo je vyznavačem jízdy v písečných dunách tak ten bude ze SAE unešen. Stačí si v půjčovně zapůjčit vhodný terénní vůz, kterým ve vetšině případů je Toyota Land Cruiser, koupit off road mapu a vyrazit do neznáma. Večer stačí přijet k blízkosti dálnice, kde místní velmi rádi piknikují, rozdělat oheň a užít si krásný pohled na noční oblohu. Piknikování u cest je zde velmi oblíbené a není zakázané, takže se turisti nemusí bát pokuty. 

Zajímavým člověkem je šejk z emirátu Abu Dhabi, tzv Duhový šejk. Samozřejmě je zajímavý svým vztahem k automobilům. Vlastní sedm vozů Mercedes Benz 500 SEL. Každý z těchto vozů má odlišnou barvu, ale vždy takovou, jakou může člověk spatřit v duze. Trochu zvláštní že?  Dále se zapsal do Guinnessovi knihy rekordů jeho Jeep Willys, který patří k nejvetším na světě. Například volant u tohoto vozu je stejně velký, jako průměrně vzrostlý Richard Hammond.

Dalším lákadlem je Ferrari svět v Abu Dhabi, kde najdeme nejrychlejší horskou dráhu na světě. Na Kimiho Raikkonena ale nebyla asi dost rychlá, jeho výraz v přiloženém videu vypadá chvílemi velmi znuděně. Je to prostě Kimi. 

V SAE může člověk spatřit opravdu hodně, obzvlášť ten, kdo se rád kouká na auta. Takže máte dobrý tip na super dovolenou u moře. 

 

12.03.2015 07:26/ Lifestyle

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!