------- auto & moto -------

Austria MotoGP 2017: Jaký je závod královské kubatury na živo? 

O víkendu 12.8. - 13.8. se podnik MotoGP konal na rakouském okruhu RedBull Ring, který z mého pohledu patří mezi ty nejpěknější okruhy z celého seriálu. Protože jsem již několikrát kolem tohoto okruhu projížděl, rozhodl jsem se, že letos musím MotoGP vidět zde na vlastní oči. A zážitek to byl neskutečný, to mi věřte. 

Již samotný příjezd na okruh v den závodu byl dokonale řízen policií, takže ikdyž se nějaké kolony tvořily, nic hrozného to nebylo. Všude okolo bylo několik záchytných parkovišť, z kterých Vás svážel autobus na místo vzdálené cca jeden kilometr od okruhu, potom už člověk musel po svých. V areálu okruhu byla hromada stánků s tričkama, kšiltovkama a dalšími předměty, které nesmí chybět a hlavně se na nich dobře vyděláva. Holt bussines je bussines. 

Okruh je zasanem mezi alpskými kopci, uprostřed dráhy se tyčí obrovský býk, známý z nápojů RedBull. Ono hodně věcí na okruhu je pod taktovkou energeťáku. Ale ten býk je pro okruh opravdu charakteristický. Dráha sama o sobě je členitá a nejedná se o žádnou placku. Dráha a prostředí, za mě palec nahoru. 

Pokud jste někdy přemýšleli jestli ta cena za lístek stojí za to, tak věřte, že opravdu stojí. Slyšet burácení motorů, vidět souboje mezi jezdci a ten pocit když kolem Vás prosviští motorka a Vám to málem vykloubí krk, jak rychle otočíte hlavou, prostě k nezaplacení. Takže pokud nad tím pořád přemýšlíte, nepřemýšlejte, kupte lístek a jděte. Je to zážitek, který Vám nikdo nevezme. 

17.08.2017 12:46/ Moto

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!