------- auto & moto -------

Po závodě: vítězem Commercial Bank Grand Prix of Qatar je Valentino Rossi!

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi po neskutečné bitvě s Doviziosem vyhrál svůj 83. závod v kariéře. Po závodě Valentino řekl, že přetahovaná mezí ním a Doviziosem byla nejlepší bitvou, kterou kdy zažil. 

Po startu byl Rossi na osmé pozici, ale hned se vydal na stihací jízdu k nejrychlejšímu poli jezdců což v této chvíli byli Jorge Lorenzo, Andrea Iannone a Andrea Dovizioso. Po třech kolech již Rossi dýchal na záda prvnímu Doviziosovi, s kterým si poté vyměňoval první a druhé místo. Nakonec byl Valentino tím štastnějším, když protnul cíl o 0.174s rychleji. 

Po závodě Rossi řekl: “V posledních třech sezonách jsem vždy odjel solidní závody a odjel nějaká pódia, ale vyhrát první závod v sozóně je něco úplně jiného. Jsem strašně štastný neboť během testů a volných jízd to nebylo úplně ono, ale pracovali jsme velmi dobře během 22 kol závodu a já se cítil velmi silný. Prvně člověk musí mít štěstní, ale hlavně práce kterou jsem s týmem odvedli během víkendu byla rozhodující v konečném umístění v závodu. 

Andrea Dovizioso skončil v těsném závěsu za Rossim a z celkového výsledku byl spokojen. Nicméně hodně litoval, že neskončil první. Jeho slova zněla: “Nejsem štastný, že jsem skončil desetinu sekundy za Valentinem. Byli jsme tak blízko vítězství. Nicméně i takto je to pro nás významný okamžik. Po tom všem čím jsme prošli v posledních letech, tvrdá práce se vyplatila a výsledek je patrný.”

Jeho týmový kolega Iannone dojel třetí a to znamenalo dvě podiová umístění pro tým Ducati. Kdo by to býval před sezonou řekl? Pro Andrea Iannoneho to bylo první podiové umístění po přechodu k Ducati a z jeho řeči bylo jasně patrné, že je štastný: “Je to mé první podium a proto jsem trošku dojatý. Jsem velmi štastný, protože jsme byli během závodu velmi silní a měl jsem dobrý pocit z motorky.”

Lorenzo, který sváděl bitvu s oběma jezdci GP15 se po závodě vyjádřil takto: “Co se týče rychlosti a brždění, byla Ducati mnohem silnější nez naše motorka, ale v zatáčkách to bylo   lepší pro nás, protože akcelerace byla podobná.”

Marquezovi nevyšel start závodu, kdy po rychlém najetí do první zatáčky byl dlouhý což předjetí všemi jezdci a posunulo ho tak na poslední místo. Marc se s tím popral se vší parádou a závod dokončil na výborném pátem místě, které zajišťovalo zisk 11 bodů.

Dani Pedrosa vydal po závodě prohlášení týkající se jeho zdravotního stavu, který se po závodě zhoršil. Již celý minulý rok trápila tohoto jezdce bolest v předloktí tzv. arm pump (více o tomto syndromu se dozvíte v samotném článku), v zimě podstoupil operaci a setkal se s mnoha lékaři po celém světě. Nicméně operace nedopadla podle představ. Všichni lékaři se shodli nepodstupovat další operaci. Dani se rozhodl pro vyřešení dané situace, jelikož bolest je během závodu nesnesitelná. 

Cal Crutchlow si v závodě spravil chuť po né příliš vydařené kvalifikaci, když startoval ze čtvrté řady a nakonec finišoval na sedmém místě jako nejlepší satelitní jezdec. 

Jezdcům týmu Monster Tech 3 Yamaha Bradley Smithovi a Polu Espargarovi patřilo osmé a deváté místo. Jedenácté a čtrnácté místo pro tým Suzuki po vstupu do MotoGP nemusí být bráno jako špatné. Nejlepším jezdcem třídy OPEN byl Hector Barbera.

Další závod se jede 14. května v Americe.

30.03.2015 19:24/ Moto

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!