------- auto & moto -------

S motorkou do Alp I. část

Není nic lepšího než počkat na příznivou předpověď počasí, naložit motorku do dodávky, a vydat se směr Rakousko - Itálie, kde na Vás čeká hromada krásných silnic, které ve správný  čas mohou být naprosto prázdné. Pár tipů kam vyrazit si můžete přečíst níže.

Nevydat se po vlastní ose, ale v dodávce má hned několik pozitiv. Většina opravdu zajímavých míst nejsou zrovna v blízkosti našich hranic, takže se většinou cestuje na více dnů, s čímž je spojená nutnost mít s sebou bagáž. Takže na motorce musíte tahat buď nějaké kufry, nebo nacpaný pytel věcma a pavoukem stáhnutý k sedlu. Tohle je všechno nutně spjaté s cestováním na motorce a má to své patřičné kouzlo, ale pokud si chcete dva, tři dny pořádně  zajezdit, je dobré tyhle věci mít někde odložené. V dodávce se dá spát, takže ušetřené peníze za ubytování se dají projezdit. Když si vezete motorku, šetříte pneu i sebe. Jízda 800 km v kuse a ku příkladu v dešti není nic co by člověk chtěl zažívat častěji než jednou za život. Takže vřele doporučuji nabalit si dodávku a vyrazit. 

  
1. Mariazell

Oblast okolo Mariazell je vcelku přístupná z jižní Moravy a nabízí velmi pěkné silnice s přehlednými zatáčkami. Nejlépe je přijed ze severu od St. Pölten po silnice číslo 20, kdy už před Mariazell začíná zábava. Ta dále pokračuje směr Wildalpen na silnici 24. Pokud necháte auto v Mariazell, můžete se zpátky vrátit stejnou cestou, nebo za Wildalpen odpočit na silnici 25 Směr Gaming a poté odbočit na silnici 71, která Vás dovede zase do Mariazell. Sice se nejedná o žádnou řidičskou nirvánu, ale myslím si, že na jednodenní ježdění to bohatě stačí. 

2. Galtür

Silvretta Hochalpenstraße je úžasný kus asfaltu ležící 110 km od Innsbrucku a rozprostírající se mezi Paznauntalem a Montafonem. Pokud Vám nevadí stereotyp, tak můžete na tomto průsmyku strávit klidně několik dní a dokolečka jezdit. Asfalt má výbornou kondici, nejedná se o žádný hlavní tah, spíš je to vyhledávaná oblast pro turisty a v zimě lyžaře.  Menší nevýhodou je nutnost platit při vjezdu do této oblasti poplatek za průjezd, nicméně pro motorkáře stojí týdenní “vstupenka” 27 Euro, což za tu cestu a panorámata určitě stojí. 

3. Grossglockner

Samozřejmě nesmí chybět mezi petrolheady velmi dobře známá Grossglockner Hochalpenstraße. Místo, kde by se měl každý jednou určitě podívat. Tento kus silnice je opravdu velmi proslulý a to je také jeden z jeho největších kamenů úrazu. Hustota dopravy je zde opravdu enormní. Samozřejmě jsou dny, kdy je provoz menší, nicméně jsou i ty druhé, horší dny. Kombinace aut, motorek, karavanů a cyklistů znemoňuje jakoukoliv rychlejší jízdu. Někdy zde spatříte i mulu testovacího vozu. Galtür je v porovnání s tímto velmi klidnou oblastí. 

02.03.2015 22:05/ Lifestyle

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!