------- auto & moto -------

S motorkou do Alp II. část

V předchozím článku jsem se věnoval třem silnicím v Rakousku, které by měl každý motorkář navštívit. Teďka se přesuneme do Itálie, přesněji sever Itálie, kde je hromada krásných silnic s dechberoucím prostředím Italských dolomit a možnost okusit báječné pokrmy, které kombinují gastronomické prvky prosluněné Itálie a jižního Rakouska. Chuťové pohárky nikdy nebyly štastnější. Vraťme se ale od jídla k silnicím. Protože kvůli nim stojí absolvovat cestu až 1000 km vzdálenou, vše záleží z jakého koutu republiky plánujete vyjet. 

 

Alpy, Hory, Moto

 

1. okolí Livigna

Tato bezcelní destinace na hranici Itálie a Švýcarska je hlavně skvělým místem k odpočinku a to během letních i zimních měsíců. Co se týče silnice, tak Livigno můžeme považovat za velmi dobrý výchozí bod například při cestách do Švýcarska. O tom ale jindy. Nejlepší silnice se nacházejí v okolí Livigna. Jedna z nich vedoucí z Bormia do Livigna je opravdu hezká, její číslo je SS301. Dále se dá z Bormia jet směrem na Stelvio a zde okusit Passo Stelvio, světoznámé vracáky. Nicméně dle mého názoru je lepší část této proslulé silnice právě od Bormia a ne Stelvia, která se všude prezentuje. Jedná se o úzkou silnici, plnou turistů, moc místa zde k předjetí není a asfalt naposledy nebyl taky v kdovíjaké kondici. Takže pro mě je osobně lepší pouze půlka tohoto passa a to od Bormia. Silnice, která Vás zde dovede je známá pod značením SS38. Před samotným Passo Stelvio je ještě Umbrail Pass, který otvírá brány do Švýcarska. Z Bormia směrem na Ponte di Legno vede ještě jedna hezká silnice SP29 bohatá na několik pěkných zatáček. V případě nudy, nebo touze okusit pravou čokoládu se nabízí možnost navštívit Švýcarsko, které je co by kamenem dohodil. 

2. okolí Val Gardeny

Val Gardena, Cortina d`Ampezzo, Arabba Marmolada a další jsou velmi dobré italské lyžařské střediska, kde se nadšenec do zimních sportů opravdu vyřádí. Jenže okolo těchto středisek jsou tak krásné silnice, že by byl hřích se zde nepodívat i v létě. Nejlépe bych volil příjezd od rakouského Sillianu s následnou obbočkou na silnici SS51 směřující do Cortiny. Pak už stačí jen projet všechny silnice v okolí. Před Cortinou je jezero Misurina za kterým se dá odbočit na silnici SR48, která vás zavede k dalšímu jezeru Santa Caterina, kde následuje hromada klikatých silnic. Bohužel sám tuto oblast nemám proježděnou, takže upřímně nevím jak moc je to dobré. Z Cortiny je dobré směrovat na Val Gardenu a projet všechny silnice okolo. Pokud zatoužíte po moři, Benátky jsou ideální volbou. Nejrychleji se zde člověk dostane po dálnici A27 začínající u městečka Ponte Nelle Alpi. 

3. Triglavský národní park

Silnice číslo 206 táhnoucí se od městečka Bovec přes Triglavský park až do Kranjské Gory je dechberoucí. Divoká příroda okolo, slabý provoz, kvalitní asfalt a lidové ceny. Pokud budete v blízkosti Triglavu, tuhle silnici nesmíte vynechat, ta zajížďka za to opravdu stojí!

06.03.2015 13:15/ Lifestyle

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!