------- auto & moto -------

Moto3: předsezoní testy v Jerezu

Třída Moto3 může být pro českého diváka zajímavá v tom, že v této kategorii bojují o nejlepší umístění dva čeští jezdci a to Jakub Kornfeil a Karel Hanyka. 

Poslední předsezoní testy ve španelském Jerezu byly poznamenány deštivým počasím, což mělo zásadní vliv na dosažené časy. Byly chvíle kdy se počasí umoudřilo a jezdci podstatně zrychlili, to bylo k vidění během druhého dne, kdy jednotlivé časy na kolo byly dokonce o dvanáct sekund lepší, než za deště. Poslední den, kdy opravdu z nebe padaly velké kapky deště byl nejrychlejší náš Karel Hanika.

Debutant v sedle motocyklu třídy Moto3 pro tento rok Jorge Navarro byl ze všech tří dnů nejrychlejším jezdcem a tím na sebe strhl všechnu pozornost. Čas tohoto mladičkého španěla byl sice pomalejší o necelé tři sekundy, něž nejrychlejší čas dosažený jeho týmovým kolegou Fabiem Quartararem během testů v únoru, ale počasí, které provázelo současné testování nepřálo lepším časům.

Naši dva jezdci předváděli výborné výsledky za deště, kdy čas Jakuba Kornfeila z třetího dne testování byl nejrychlejší. Karel Hanika byl třetí den testování čtvrtý. Naopak druhý den v šestém tréninku byl na prvním místě. Druhé místo patřilo již zmíněnému Kornfeilovi. Je vidět, že na mokru fungují jejich motorky velmi dobře.

21.03.2015 21:30/ Moto

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!