------- auto & moto -------

MotoGP: Qatar se blíží!

Již tento týden bude qatarský závodní okruh Losail International Circuit hostit celý konvoj týmů a jezdců MotoGP při prvním letošním závodu sezóny 2015. Po několika měsících čekání jsme se dočkali a již předsezoní testy napověděli, že ta letošní sezóna bude velmi zajimavá a bohatá i na překvapivé momenty. 

Příchod Ducati s novou GP15, která se jeví jako velmi konkurenceschopná motorka, znamenal značné vylepšení časů zajetých na kolo, což vyvrcholilo výborným konečným umístěním během posledních předsezoních testů, kde oba jezdci zajížděli skvělé časy. Nová motorka není jenom rychlá, ale podařilo se odstranit zásadní problém předchozích verzí, které měly problém s nedotáčivostí. Bude zajímavé sledovat, jak si povedou motorky a samotní jezdci během ostrého večerního závodu na Losail okruhu.

Do MotoGP se vrátila i značka Suzuki, v podobě týmu Suzuki Ecstar Team, za který bude závodit dvojice Aleix Espargaro a Maverick Viñales. Během roku 2014 pracovali na vývoji právě motocyklu pro letošní sezonu. Výsledky testů naznačují konkurenceschopnost motorky, nicméně tým věří, že GSX-RR skrývá v sobě ještě větší potenciál, který hodlají využít během roku 2015. 

Další comeback představuje Aprilia, která se vrátila na startovní pole MotoGP 2015 jako tovární tým. Pro samotnou Aprilii ovšem bude sezona 2015 spíše dlouhodobé testování a zkoušení všeho možného, než závodění a sbírání co možná nejvíce bodů, aby v sezóně 2016 byla RS-GP schopna bojovat s těmi nejlepšími. V sedle Aprilie spatříme Alvara Bautistu a Marca Melandriho.

Dvojnásobný vítěz v letech 2013 a 2014 Marc Marquez se i v této sezoně pokusí obhájit titul mistra světa a bude zajisté chtít navázat na velmi úspešné první dva roky u Hondy. Marc neveří, že do bojů o titul zasáhnou i jezdci Ducati, největší protivníky spatřuje u Yamahy spolu s jeho týmovým kolegou Dani Pedrosou. 

Zajímavé souboje se očekávají i u satelitních týmů mezi Calem Crutchlowem, Scottem Reddingem, Bradley Smithem, Polem Espargarem, Hernandezem a Danilem Petruccim. 

Ve třídě OPEN byl během testů nejrychlejší Karel Abraham. Na jeho pozici si ovšem brousí zuby i další zkušení jezdci v čele s Nicky Haydenem, Alexem de Angelisem, Stefanem Bradlem a další. Takže Karel to nebude mít vůbec jednoduché, ale doufáme, že bude patřit k těm nejlepším. 

Časový plán je pro tentokráte rozvržen do čtyř dnů, kvalifikace probíhá v sobotu a závod začíná v neděli v devět hodin večer místního času. Takže 29.3.2015 nashledanou na našem twitter účtu, kde Vás budeme o všem informovat.  

24.03.2015 21:08/ Moto

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!