------- auto & moto -------

Subaru Forester: Konečně turbodiesel s automatickou převodovkou.

Pokud uvažujete o koupi SUV a Subaru Forester jste vyškrkli z důvodu nemožnosti kombinace vznětového agregátu s automatickou převodovkou, tak nyní ta možnost tady je. Spolu s tím přichází menší facelift, který dopřál Forestru nový multimediální systém s dotykovou obrazovkou o úhlopříčce 6,2 palce a odlišné dekory okolo klimatizace. Díky provedeným změnám působí interiér hodnotnějším dojmem. Lehkým úpravám se nevyhnul ani samotný agregát

Sluší se doplnit, že jak je u Subaru již delší dobu zvykem, automatická převodovka nemá klasický hydrodynamický měnič, ale jedná se o bezestupňový automat CVT, který Subaru neustále vylepšuje. Takže pryč jsou doby, kdy po sešlápnutí plynu auto více trápilo motor ve vysokých otáčkách bez nějakého znatelného zrychlování. CVT disponuje v kombinaci s dieslem sedmi přednastavenými virtuálními převody, které při prudké akceleraci plně využívá. V případě potřeby můžete řadit pádly pod volantem.  

U kombinace automatu a dieslu je možné vybírat ze čtyř úrovní výbavy, kdy ta nejlevnější Active vyjde na 839 000,-. Což se může zdát jako trošku více, než je cena u konkurence, ale je třeba brát na zřetel, že za své peníze dostanete auto, které se nezalekne terénu a dojede v něm dál než konkurence. Cena například konkurenční Toyoty Rav4 je 779 900,- a Hondy CR-V 794.900,- plus 45 tisíc příplatek za devítistupňový automat. Cr-Večko je zaměřeno více na silnici, kde nevadí méně sofistikovaný pohon všech kol v porovnání se Subaru. Zaleží na každém jaké má své priority. Jestli je to jízda i mimo silnice, nebo nikoliv. Pokud chcete SUV s dieslem a automatem, teď je spektrum výběru zase o něco větší.

28.03.2015 15:25/ Auto

Tvůj komentář:

O webu

Vítejte na MotorVillage! Web a blog v jednom. Máte před sebou projekt nadšence, který se zajímá o svět motorismu, jak jednostopého tak dvoustopého a rád by své názory, získané informace a zážitky prezentoval prostřednictvím MotorVillage všem návštěvníkům, kteří zde zavítají ať již náhodou, nebo se jedná o pravidelné čtenáře. Budeme rádi za všechny Vaše reakce a doufáme, že se obsah MotorVillage bude líbit!